Clinica spitalizare de zi

Posturi vacante

Angajare asistent medical

Cautăm persoane motivate, serioase, implicate în ceea ce fac, cu spirit organizatoric și atitudine pozitivă. Oferim oportunități de angajare cu norma întreagă (full-time) sau 1/2 normă, pe perioadă nedeterminată.

Câteva din responsabilități:

  • respectă regulile legate de circuit și echipamente;
  • asistă echipa de medici;
  • efectuează proceduri medicale și tratamente la recomandarea medicului, inclusiv recoltare probe biologice;
  • participă la educația medicală a pacientului;
  • monitorizează funcțiile vitale;
  • oferă informații corecte pacienților, legate de procedurile medicale interne;
  • păstrează caracterul confidențial al operațiunilor de serviciu în conformitate cu politica unității medicale.

Cerințe de ocupare a postului:

  • Deținerea diplomei de absolvire a unei scoli sanitare, este obligatorie.
  • Experiența este de dorit, dar acceptăm și persoane începătoare.
  • Seriozitate. Amabilitate. Atitudine proactivă, pozitivă și profesională.
  • Capacitate de organizare și planificare a timpului și a sarcinilor încredințate.
  • Dorința de a învăța.
  • Cunoștințe operare PC.

În unitatea noastră medicală, toți colegii beneficiază de:

  • un loc de muncă stabil într-o companie de top, în piața privată de servicii medicale din Constanța;
  • posibilitatea reală de a acumula experiență și de a promova în interiorul companiei.

Înscrierile se fac prin depunerea unui CV și a unei scrisori de intenție, fie la sediul nostru din Str. Ion Ionescu De La Brad nr. 4, fie pe mail la info@centrulmedicaldorobanti.ro

Termen limită: 31.03.2019.

Close Menu